Діти

Чому зуби у дитини ростуть криво?

Від стану зубів, залежить не тільки краса посмішки, але і здоров’я. Неправильний прикус може стати причиною стирання емалі, запалення ясен, хвороб травної системи і порушень в роботі щелепних суглобів. Разом з нашим ортодонтом розбираємося, чому не у всіх дітей зуби виростають рівними.

Причина 1: Спадковість

У більшості випадків порушення прикусу обумовлені особливостями, які закладаються генетично. Наприклад, у людини може бути вузька щелепи та великі зуби. Тому, коли вони починають прорізатися, місця в ряду їм не вистачає і вони виростають скупчено. Також у спадщину може передатися глибокий прикус, при якому верхні зуби майже повністю перекривають нижні, або мезіальний, при якому нижня щелепа надміру висунута вперед.

Причина 2: Шкідливі дитячі звички

Багато хто в дитинстві смокчуть великий палець або соску. Більшість відмовляються від цього до 3 років. Але якщо звичка зберігається довше, вона призводить до порушень у формуванні щелеп. Найчастіше у дитини розвивається так званий відкритий прикус – це коли верхні зуби висуваються вперед і між верхнім і нижнім рядом утворюється щілина.

Але іноді зустрічається і більш складна патологія – перехресний прикус. У цьому разі верхні зуби тільки частково перекривають нижні.

Ступінь порушень залежить від того, як довго зберігається шкідлива звичка і скільки годин в день триває смоктання. Найбільш важкі патології розвиваються у дітей, сисних соску або палець довше 4-6 годин в день.

Причина 3: Дихання через рот

Ротове дихання теж може бути шкідливою звичкою. Але частіше – це наслідок лор-захворювань, наприклад поліпів або хронічного риніту, з-за яких нормальне дихання через ніс стає скрутним.

Із-за постійно відкритого рота верхня щелепа не розвивається належним чином – це призводить до формування відкритого прикусу. Зростання інших кісток лицьового скелета теж порушується, тому особа у таких дітей подовжується і виглядає одутлим.

Причина 4: Передчасне видалення молочних зубів

Коли молочний зуб видаляють раніше часу, щелепа в цьому місці перестає отримувати навантаження і починає відставати в рості. Крім того, сусідні зуби поступово зміщуються в бік порожнього простору – це явище в стоматології називається ефектом Попова-Годона. В результаті, коли приходить час рости постійного зуба, місця йому може не вистачити. Він змушений прорізуватися криво і навскіс.

Щоб не допустити ускладнень, у разі передчасного видалення молочного зуба необхідно проконсультуватися з ортодонтом. Він встановить спеціальний утримувач або тимчасовий протез, які дозволять зберегти у рядку місце під постійний зуб.

Причина 5: Пізніше випадання молочних зубів

При затримці зміни зубів постійний зуб починає рости позаду або збоку від молочного. Порушується Прикус. Згодом ті зуби, які прорізуються пізніше, теж починають рости неправильно.

Причина 6: Надкомплектні зуби

Надкомплектні – це додаткові зуби, яких у нормі не має бути в зубному ряду. Найчастіше вони виростають в передньому відділі щелепи між різцями і іклами. Такі зуби можуть заважати зростанню інших зубів. Попередити ускладнення можна, якщо вчасно видалити сверхкомплектник.

Причина 7: Бруксизм

Так називають мимовільне скреготіння зубами. У деяких бруксизм проявляється тільки у сні, у інших може спостерігатися і вдень – при сильному емоційному напруженні.

Більшість дітей переростають цю проблему з віком. Однак тривалий тиск на зуби призводить до їх зміщення або порушень в рості. Крім того, при сильних впливу зуби пошкоджуються і коротшають – з-за цього прикус теж може зіпсуватися.

«Правда, що якщо лизати місце віддаленого молочного зуба, постійний може зрости криво? »

Ні, це міф, який не має під собою наукової основи. Ніякого зв’язку між лизанием десни і прорізуванням зубів немає. Таким чином можна вплинути на терміни прорізування, ні напрямок росту зуба.

«Чи можуть зуби зміститися через прорізування зубів мудрості? »

Якийсь час вважалося, що можуть. Але дослідження . Якщо зуби зміщуються у підлітка або дорослого людини, причини треба шукати .

«Як знизити ризик зростання кривих зубів у дитини? »

  • Регулярно показуйте дитини стоматолога. Вчасно лікуйте карієс, щоб молочні зуби не довелося видаляти передчасно.
  • Навчіть дитину правильній гігієні. Зуби потрібно чистити двічі на день і правильними рухами в напрямку від ясен до ріжучого краю зуба. Щітку краще використовувати м’яку, а пасту – фтор. При правильному догляді частота розвитку карієсу буде мінімальною.
  • Обмежуйте споживання солодощів, мучного і газованої води.
  • Якщо дитина довго не може відучитися від смоктання пустушки або пальця, покажіть його ортодонта. Він запропонує спеціальні пристосування, які допоможуть позбутися від шкідливої звички і скорегувати вже розвинулися порушення.
  • Відстежуйте терміни прорізування постійних зубів. Якщо якийсь зуб не поспішає з’являтися, проконсультуйтеся з лікарем стоматологом.